Bosznia-Hercegovina védője a tizenhatoddöntőre készül
A boszniai válogatott védője, Stjepan Radeljić, a 2026-os FIFA Világbajnokság egyenes kieséses szakaszára készül, amely során az Egyesült Államok legyőzésére pályázik. A katari Ahmed Alganehi ellen 3-1-es győzelmet arattak június 24-én, amely hatalmas előrelépés volt számukra. Radeljić, aki a horvát Rijeka csapatában játszik, a SiriusXM FC rádiónak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy komoly kihívás vár rájuk, de izgatottan várják a mérkőzést, hiszen kiemelkedő lenne, ha hazai pályán tudnák kiejteni az amerikaiakat.
Bár Bosznia-Hercegovina a B csoport harmadik helyén végzett Svájc és Kanada mögött, megvan az esélyük arra, hogy a legjobb nyolc harmadik helyezett csapat között tovább jussanak. A jelenlegi világbajnokság formátuma miatt a csoportharmadik helyezettek is bejuthatnak a következő körbe, ezáltal Bosznia-Hercegovina először léphetett át a csoportkör akadályán.
Az Egyesült Államok magyar idő szerint pénteken hajnali 4-kor lép pályára a törökökkel, akiknek már nem maradt tétje a mérkőzésnek, hiszen két vereséggel kiestek. Ezzel szemben az USA már biztosította helyét a következő fordulóban két győzelmével. A csoportgyőztesként az Egyesült Államok a D csoportból a B csoport harmadik helyezettjével, Bosznia-Hercegovinával találkozhat az első egyenes kieséses összecsapásuk során Santa Clarában, július 1-jén.
A két csapat korábban három alkalommal mérkőzött meg egymással, amelyekből az Egyesült Államok két győzelmet könyvelhetett el, míg egyszer döntetlent játszottak. Az esélyek és a következő lépések matematikáját a továbbjutáshoz részletesen elemeztük egy külön cikkben.