Somos András folytatja Krug Emília műsorát az ATV-n.

által Christian M.

Új Szelek Fújnak az ATV-n

Az ATV új fejezetet nyit, amikor Somos András átveszi Krug Emília 12 éven át tartó műsorvezetői posztját. A korábbi „Civil a pályán” című program új néven, „Somos a pályán” címmel folytatja, a hírháttér-elemző műsor novembertől kerül adásba.

Távozás és Visszatérés

Krug Emília, aki az Egyenes beszédet is vezette, október elején jelentette be távozását, állítva, hogy új kihívásokra vágyik. E távozást követően az ATV másik prominens arca, Csuhaj Ildikó is búcsút intett, miután nyolc éven át kérdezte az aktuális eseményekről a kormányt.

Szókimondó Beszélgetések

Somos András kijelentette, hogy az új műsor célja a nyílt és szókimondó diskurzus fenntartása, ahol a közéleti kérdésekre elismert beszélgetőtársak társaságában keresnek válaszokat.

Fegyelmi Eljárás és Népszerűség

Somos András nem írt borongós jövőt, miután tavaly fegyelmi eljárást indítottak ellene, amiért élő adásban vitatta Kaleta Gábor pedofília vádját. Ez a kijelentés felfüggesztette televíziós pályafutását, de a hír szerint idővel ismét felmérést végeztek a nézők körében, hogy mit szólnának Soma visszatéréséhez.

Petíció és Támogatás

A közönség nem maradt csendben; petíciót indított, amelyben sokan követelték, hogy Somos térjen vissza. Az aláírók hisznek abban, hogy az ő távozása indokolatlan volt, mivel próbálta tisztázni Márki-Zay Péter jogi tévedéseit, és ez vezetett a félreértéshez. Márki-Zay is jelezte, hogy szívesen látná Somast a képernyőn újra.

Az ATV Jövője

A Somos vezette műsor várhatóan új izgalmakat hoz a nézőknek; a folytatás pedig immáron nemcsak a távozó bábukat, hanem a véleményformálás felelősségét is tükrözi. Az ATV tehát nem csupán egy televíziós csatorna, hanem a közéleti diskurzusok színtere marad, ahol a nézők szavának súlya soha nem volt ennyire érezhető.

Forrás

Forrás: telex.hu/belfold/2025/10/25/somos-andras-krug-emilia-atv

Ezt is kedvelheted