Matolcsy emberei a háttérből kikerültek
A közelmúltban a kecskeméti egyetem alapítványának kuratóriumából távozott Matolcsy György két közeli munkatársa, Csizmadia Norbert és Bánkuty Tamás, ami új színt hozhat az intézmény jövőjébe. Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, a kormányinfón hangsúlyozta, hogy a kuratóriumban bekövetkezett változások lehetőséget adhatnak a helyzet stabilizálására.
Új elnök és a kormány támogatása
A kormány ismételten anyagi forrást biztosít a kecskeméti egyetem campusának építéséhez, tehát nem csupán az eddig elveszett pénz helyreállítása folyik, hanem várhatóan új beruházások is indulnak. Érdekes, hogy az eddigi gyakorlat ellenére, Gulyás garantálja, hogy az új forrást megfelelően használják fel. Az állami pénzpumpa mögött pedig már egy új elnök is áll, aki remélhetőleg jobb irányt adhat az alapítvány munkájának.
Matolcsy emberei és a kölcsönügylet
Csizmadia és Bánkuty nem csupán tagjai voltak az alapítvány kuratóriumának, hanem a miértjei is, hiszen a kecskeméti egyetemre irányuló 127,5 milliárd forintos kölcsönügylet mögött is ők álltak. Kérdéses, hogy a távozásuk mennyire befolyásolja az alapítvány működését, ugyanakkor a jelenség rávilágít a politikai összefonódásokra és a pénzügyi felelősség kérdéseire.
A jövő kihívásai
A kecskeméti egyetem alapítványának élére kerülő új szereplők, mint Boross Ildikó és Bozsonyi Károly, képesek lesznek-e megállítani a költségek növekedését és a pénzkezelési problémákat, az továbbra is nagy kérdés. A kuratóriumi tagok cseréi mindenképpen izgalmas időszakot hozhatnak, és a feszültségek, konfliktusok új szintre emelhetik az ügyet. Az egyetem jövőjéről sokaknak van véleménye, de egy biztos: a figyelem továbbra is rajtuk lesz.
Forrás: Telex
Forrás: telex.hu/gazdasag/2025/10/09/mnb-ugy-matolcsy-gyorgy-bankuty-tamas-kuratorium