Nicolas Sarkozy halálos fenyegetés alatt a börtönben
A párizsi La Santé börtön falai között Nicolas Sarkozy, Franciaország egykori köztársasági elnöke, nem csupán a rácsokkal néz szembe, hanem egy ennél sokkal sötétebb rémmel is: halálos fenyegetéseket kapott egy rabtól. Ez az eset felkeltette a francia hatóságok figyelmét, így az ügyészség azonnal nyomozásba kezdett, miután a börtön igazgatója figyelmeztette őket.
Videó a fenyegetésről
Az ügyészség állítása szerint október 22-én a börtön vezetősége értesítette őket arról, hogy közösségi oldalakon terjed egy videó, amely egyértelműen Sarkozyt célozza meg. A felvételt egy rab készítette, amelyben nyíltan megfenyegeti a volt államfőt. Az ügy vizsgálata során a hatóságok három rabot kikérdeztek, és két mobiltelefont lefoglaltak, hogy további bizonyítékokat gyűjtsenek az esetről.
Fokozott védelem a börtönben
Az ominózus fenyegetéseket követően a hatóságok döntöttek arról, hogy Sarkozy védelmét két rendőr biztosítja. Ezek a rendőrök 12 órás váltásokban szolgálnak, összesen négyen vigyáznak az exelnökre a börtönben, ami rávilágít arra, hogy a férfi helyzete rendkívül kényes és feszültséggel teli.
Az ítélet háttere
Sarkozy-t a bíróság bűnszervezet vezetése miatt ítélte el, amely kapcsolódik a 2007-es elnökválasztási kampányához. Az ítélet jogerős, így a francia törvények értelmében már mielőbb meg kell kezdenie büntetését. Történelmi jelentőségű, hogy Sarkozy az első francia exelnök, aki börtönbüntetést kapott, és büntetését a La Santé VIP-részlegén tölti, ahol ötcsillagos körülmények között egy egyszemélyes szobában, rezsóval és tévével felszerelve várja ki a büntetését.
Ez az incidens nem csupán Sarkozy jövőjére, hanem a francia igazságszolgáltatás helyzetére is rávilágít, hiszen a börtönökben uralkodó viszonyok és a rabok közötti feszültségek gyakran félreértelmezett veszélyt jelentenek a jogi rendszer védettebb szegmenseire nézve.
Forrás: telex.hu/kulfold/2025/10/23/nicolas-sarkozy-borton-halalos-fenyegetes