Mesteredzők Elismerése: Bognár György Úttörő Díja
Az idei Magyar Edzők Napján, szeptember 25-én, a legmotiváltabb edzők számára kiosztott díjak színvonalas eseménynek bizonyultak. A Magyar Edzők Társasága (MET) által alapított Ormai László Díjat Bognár György, a Paks labdarúgó csapatának edzője vehette át. Ez a díj eddig labdarúgó edzőnek nem jutott osztályrészül, ezzel Bognár egy új mérföldkövet állít fel a magyar futball világában.
A Díj és Javaslattevők
A díjat évente maximum két edzőnek adják át, akiket az év legeredményesebb szakembereiként a Mesteredzői Kollégium javasol. A kollégium elnöke Kemény Dénes, aki mellett elismert sportágak képviselői foglalkoznak a jelölésekkel, mint például Pécsi Gábor az ötusától és Mocsai Lajos a kézilabdától.
Kiemelkedő Eredmények és Szókimondás
Bognár György vezetésével nemcsak a Magyar Kupát nyerték meg, hanem a 2024–25-ös idényben bronzérmet is sikerült szerezniük. Az edző kiemelkedő munkájának köszönhetően a Paks rengeteg új szurkolót vonzott. Azonban Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke évek óta folyamatban lévő verbális összetűzéseket folytat Bognárral. Kubatov megkérdőjelezi Bognár helyét a sportágban, ezzel további feszültségeket generálva.
Korábbi Díjazottak és Az Új Generáció
Az idei díjátadó egyben emlékeztető is volt, hogy Bognár György mellett Karlik Pál atlétaedző is elismerésben részesült, aki Molnár Attila 400 méteres rekordokkal foglalkozik. Tavaly Tibolya Péter kapta meg az elismerést, aki az olimpiai bajnok Gulyás Michelle felkészülését irányította.
Ez az új kezdeményezés nemcsak a játékosok, hanem az edzők számára is új lehetőségeket nyit meg, mutatva a magyar sport fejlődését és irányvonalát.
Forrás: telex.hu/sport/2025/09/26/bognar-gyorgy-ormai-dij-mesteredzoi-kollegium