Az MVM szerint stabil az energiaellátás, de estére energia megtakarítást kérnek a fogyasztóktól.

által Christian M.

Stabil energiaellátás, takarékosságra ösztönzés az MVM-től

Az MVM-csoport legfrissebb nyilatkozata szerint a villamosenergia-ellátás a jelenlegi extrém hőmérséklet ellenére is stabil marad. A társaság hangsúlyozza, hogy rendkívüli intézkedésekre nincs szükség, de a fogyasztókat arra kérik, hogy az esti órákban, amikor a hálózat leginkább terhelt, kerülniük kellene a nagy energiaigényű berendezések egyidejű használatát. A következő napokban várható hőség tovább fokozódik, szombattól pedig a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe.

Az MVM megerősítette, hogy felkészültek a nyári csúcsterhelésre, hiszen erőműveik az elmúlt napokban maximális kapacitással működtek. Különösen a Mátrai Erőmű biztosítja a szükséges termelést, míg a megújuló energiaforrások, különösen a naperőművek, 11,5%-kal több áramot termeltek az előre tervezett mennyiségnél az elmúlt héten. A pénteken átadott tiszaújvárosi akkumulátoros energiatároló rendszer szintén segít a termelés és a fogyasztás közötti ingadozások kiegyensúlyozásában.

A társaság azon is dolgozik, hogy a legmelegebb napokon, ha lehetséges, elhalasszák a tervezett áramszünettel járó karbantartásokat. Mátrai Károly, az MVM vezérigazgatója, arra kérte a lakosságot és a vállalatokat, hogy inkább nappal használják a nagyobb fogyasztású készülékeket, mert este, amikor a naperőművek már nem termelnek, minden megtett energiatakarékosság hozzájárul az ellátás biztonságához.

Ezt is kedvelheted